1 דקות קריאה
המדריך למתחילים למחפשי עבודה🆕

היי את/ה,


אם אתם/ן כאן אז כנראה שבחרתם/ן לצאת לדרך חדשה.


זה ידוע כי חיפוש עבודה הינו עבודה לכל דבר, החל מבניית קורות חיים, חיפוש משרות ברשתות ובאתרי דרושים ועד להגשת מועמדות, ראיונות טלפוניים, פרונטליים, 

עד שמגיע הרגע המיוחל כשבצד השני מודיעים לכם/ן: "התקבלתם/ן!"


אך עד שמגיע הצלצול הגואל, ישנה עוד כברת דרך לעבור.


אז אני כאן כדי להנגיש לכם/ן את כל המידע והטיפים על מנת להפוך את המסע הזה למסע יעיל, ממוקד וחיובי ככל הניתן, 

על מנת שאחרי כל ה"לא", תקבלו את ה"כן" שרלוונטי לכם/ן! 

זוכרים שציינתי בהתחלה שחיפוש עבודה זה עבודה לכל דבר? אז כך תתיחסו לזה. 

ובכן אתם/ן בטח שואלים למה הכוונה?! אז אל תשברו את הראש יותר מדי :) 


צירפתי לכם/ן מספר טיפים מסכמים איך להתנהל בתקופת חיפוש עבודה:


* שמרו על מסגרת ושגרה: ישנה נטייה "להתפזר" בזמן שאנחנו ללא עבודה, השעות והימים לפעמים קצת מתהפכים, כל בוקר אנחנו אומרים/ות שנקום מוקדם ואז נשארים עוד קצת במיטה, כי למה לקום מוקדם, עד שסוף סוף לא עובדים?! אז זהו שלא. אם אתם/ן באמת רוצים למצוא עבודה חשוב להיות ערים, זמינים ופעילים בשעות שיכולים ליצור עמכם/ן קשר. ברגע שאתם/ן ממשיכים/ות לשמור על שגרה יומיומית לא רק שאתם/ן מגדילים/ות את הסיכויים שיצליחו להשיג אתכם/ן, אלא שגם כשתמצאו עבודה, תקופת ההסתגלות תהיה רכה יותר, כמה שניתן כמובן ( לעומת מי שמתעורר בשעות מאוחרות, הולך לישון מאוחר, ישן לפעמים בצהריים).


* תקדישו זמן לפעולות הנדרשות על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם/ן להתקבל. למה התכוון המשורר?! אז הכוונה היא להקדיש זמן לבנייה/עיצוב/שדרוג קורות החיים שלכם/ן, זמן לחיפוש משרות במגוון האפשרויות שיש כיום, זמן להגשת מועמדות וכו'.


* אל תשגרו קורות חיים ללא תכלית. תמקדו את הפניות שלכם/ן! שימו לב לדרישות התפקיד, לתיאור המשרה, ולפני שאתם/ן ישר משגרים את קורות החיים, עיצרו רגע וחישבו האם הנכם/ן מתאימים לדרישות התפקיד, האם זה תפקיד שאתם/ן באמת מתחברים/ות אליו ורוצים למלא. כל אלו יעזרו לכם/ן להימנע מתסכול מיותר, להישאר ממוקדים בתחומים שבאמת מעניינים אתכם/ן וגם להפחית את כמות ה"לא" שאתם/ן מקבלים.


*תהיו חלק מהתהליך, שתפו פעולה ותהיו גלויים :) מניסיון רב בתחום אני נתקלת לא מעט במקרים בהם ישנו חוסר שיתוף פעולה בתהליך. אם זה בחוסר רצון לענות על שאלון ראשוני, אם זה בחוסר זמינות טלפונית, אם זה במו"מ אגרסיבי (ולא אסרטיבי, יחי ההבדל הקטן), אם זה בשימוש בשפה מתנגדת ושלילית ועוד. זיכרו כי המטרה של כולנו משותפת, ובסופו של יום כולנו בני אדם וכולנו חווים תסכול כזה או אחר. דעו לעשות את ההפרדה ולשמור על הסבלנות והחיוביות בתהליך ותראו איך שהזדמנויות חדשות יפתחו בפניכם/ן.


*הקדישו זמן לפעילות שעושה לכם/ן טוב. אם נרצה או לא, תקופה זו מלווה בחוסר וודאות, חוסר מסגרת, בלבול, תסכול ועוד. הקדישו זמן מדי יום (לפחות חצי שעה/שעה) לעצמכם/ן ולדברים שעושים לכם/ן טוב (אם זה אימון כושר, ביקור חברים/משפחה, סרט טוב, הליכה בטיילת וכו'). ברגע שתתנו לעצמכם/ן את הזמן הזה להשתחרר ולהתמלא באנרגיה חדשה, תוכלו לגשת לחיפוש העבודה בצורה יותר רגועה, שקולה וחיובית.

שלכם/ן,

ספיר אלטמן
Job Opportunities- שירות למעסיקים ומחפשי עבודה